Tartus, Pärnus ja Jõhvis arutletakse sel nädalal töökiusamise üle. Kolmel seminaril räägitakse, mis on töökiusamine, kui suur see probleem on ning kuidas töökiusamist ennetada.
Seminare viib läbi konsultant Merle Tambur, kes sel aastal kaitses doktoritöö teemal „Töökiusamine Eesti organisatsioonides: levik ja põhjused“. Tamburi sõnul on töökiusamine Eesti organisatsioonides üsna levinud probleem. „Negatiivse ja ebaeetilise käitumise tõttu tööl on kannatanud 23% töötajatest. Psühholoogilise töövägivalla ohvriks nimetas ennast 1% vastajatest. Töökiusamine esineb küll tihti varjatud kujul, kuid probleem on kindlasti olemas,“ möönis ta. Tamburi sõnul on töökiusamisega tegemist siis, kui negatiivne käitumine esineb mitme kuu jooksul ja korduvalt, ohver on nõrgemas positsioonis – kiusaja on kas juht või on kiusajaid mitu ning kiusaja(te) tegevus ohvri suhtes on tahtlik.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.