Violetta Riidas • 13 oktoober 2015 07:56
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Tromboosiohu avastamine võib päästa elu

Foto: koronaar.ee

Tänasel rahvusvahelisel tromboosipäeval on õige aeg meelde tuletada, et tromboosi näol on tegu trombist põhjustatud verevoolu häirega, mis võib maksta inimesele tema elu. Teades, kuidas kõrge tromboosiriski korral käituda, võime selle tekkimise ohtu tuntavalt vähendada.

Ida-Tallinna Keskhaigla sisehaiguste keskuse juhataja Alice Lill kinnitab, et õigeaegne ja piisava kestvusega tromboosi profülaktika hoiab ära tõsise tüsistuse tekke. „Sel aastal keskendutakse maailmas tromboosipäeval niinimetatud haiglatromboosile ehk pööratakse eeskätt tähelepanu patsientide tromboosiriski väljaselgitamisele ja veenitromboosi profülaktikale. 2015. aasta tunnuslauseks  on – mõtle veenitromboosile, seda nii patsiendi kui arsti seisukohast. Internetis on hulgaliselt materjali,  mille alusel saavad oma tromboosiriski hinnata ka patsiendid ise. Kindlasti tuletame meelde kõikidele arstidele, et patsientide tromboosirisk vajab hindamist, dokumenteerimist ja vajadusel profülaktika kasutamist.“

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee