3 november 2015 07:22
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Pingeline paarisuhe on terviseprobleemide mõjuteguriks

Foto: Caro / Bastian /Scanpix

Konverentsil „Mees, milleks sind vaja on?“ rääkis psühhoterapeut ja PREP-paarisuhtekoolitaja Karmen Maikalu, et Eesti inimesed lepivad kergekäeliselt õnnetu kooseluga ja nad ei oska oma suhteprobleemidest rääkida. Kuid suhtemustreid on võimalik muuta ja seda peaksid eestlased rohkem õppima. Samas on pingeline paarisuhe oluliseks mõjuteguriks terviseprobleemide tekkimisel nii meestel, naistel kui ka nende lastel.

„Kõige tähtsam suhe perekonnas on mehe ja naise vaheline suhe ning see unustatakse tihtipeale ära,“ märkis Karmen Maikalu. „Juhtub nii, et paar, kes siiamaani on olnud mees ja naine hakkavad ühel hetkel kutsuma üksteist issiks ja emmeks. Ja kui siis lapsed on suured, lähevad kodust ära, tekib mehel ja naisel küsimus – et mida me nüüd siis teeme? Sealt tekivad paljud probleemid. Ärge unustage mehe ja naise vahelist suhet ära, hoidke seda värskena!“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee