• 09.11.15, 10:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Külmas munarakk lubab sünnitada hiljem

Embrüoloog projitseerib ühe munaraku 540-kordse suurenduse ekraanile. See paistab hiiglaslik nagu päike. Naistearst Andrei Sõritsa noogutab. See ongi inimese kõige suurem rakk – seda võib kübemekesena katseklaasis isegi palja silmaga näha.
Külmas munarakk lubab sünnitada hiljem
  • Foto: Caro /Scanpi
Naistearst Andrei Sõritsa ütleb, et väga sageli ei ole naised teadlikud sellest, et nende munarakud on kehva kvaliteediga või et neid on vähe. Tema sõnum on, et iga naine peaks laskma end kontrollida ning siis otsustama, kuidas oma elu plaanida. Kui esialgu rasestuda pole kavas, võiks kaaluda munarakkude külmutamist, kirjutas Tartu Postimees.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele