Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sõltuvushaige kohtab paraku endiselt palju häbimärgistamist
Igasugune sõltuvus, olgu selleks alkohol, narkootikumid või hasartmängud, suunab karile kogu inimese elu, haarates pahatihti keerisesse kaasa ka sõltuvuse käes kannatava inimese perekonna.
Sageli kiputakse samastama alkoholi tarvitamist alkoholi tarvitamise häirega. Foto: Scanpix/Caro
Regionaalhaigla kliiniline psühholoog Aili Maar selgitab PERHi blogis, mida tähendab sõltuvus ning kuidas toimib psühhoteraapia kui sõltuvushäire üks ravimeetoditest.
Eesti Arstide Liit (EAL) toetab tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski algatatud seadusemuudatusi alkoholi reklaami ja müügi piiramiseks ning tunnustab ministrit ja sotsiaalministeeriumi rahva tervise huvides tegutsemise eest.
Ajaloolises Jämejala pargis asuv Viljandi haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus tähistas reedel, 1. aprillil oma tegevuse neljandat aastapäeva. Keskuse klientideks on narkosõltlased, kes on jõudnud arusaamisele, et tahavad oma uimastiprobleemiga tegeleda. Nad vajavad rehabilitatsiooniteenust, et oma eluga taas järje peale saada ja uus puhas lehekülg keerata.
Eelmisel nädalal kuulutas TAI välja perearstidele suunatud hanke alkoholi liigtarvitamise varajaseks avastamiseks ja lühisekkumise (ALVAL) teenuse osutamiseks. Küsimustele selle hanke ja sekkumiste kohta vastab TAI mittenakkushaiguste ennetamise osakonna vanemspetsialist Liina Üksik.
Arst-resident Marta Velgan avaldab arvamust hiljuti Postimehe terviseportaalis avaldatud tõlkeloo kohta, kus väideti, et kuni 13 alkoholiühikut päevas ei ole tervist kahjustav ning et mõõdukas alkoholitarvitamine on tervislikum kui täiskarsklus.