Hingamisteede viirusnakkuseid tuvastatakse üha enam

Nohu.
Nohu.

Terviseameti andmetel on ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv kahel järjestikusel nädalal kasvanud 15 protsendi võrra.

Novembri viimasel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3832 inimest, neist 55,2 protsenti olid lapsed.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal 87 korral, neist olid viirustega seotud vaid 38,5 % kõikidest registreeritud haigusjuhtudest, peamiselt oli tegu paragripiviirustega. Ülejäänud 61,5% haigusjuhtudest põhjustasid erinevad mikroorganismid. 

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli möödunud nädalal 291,2. Nakatunute arvu osas maakondades üldiselt suuri erinevusi ei ole. Teistest maakondadest veidi enam oli arstide poole pöördujaid Läänemaal.

Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni viieaastased lapsed, kuid haigestumuse kasvu täheldati üksnes vanemaealiste seas, teistes vanusrühmades grippi haigestumine püsis stabiilsena või langes.

Gripp läheneb hiilides. Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) andmetel gripiviiruste levikut veel ei täheldata, registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt üks B–gripiviirusest tingitud haigusjuht.

Hooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud viis A gripiviirust ning kolm B-gripiviirust. Alatüpeeriti kolm A gripiviirust, neist kõik olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09. 

Haigestumine Euroopas. Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on grippi haigestumise intensiivsus praegu veel madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata, üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeriti Tšehhis, Saksamaal, Taanis, Iirimaal, Leedus, Lätis, Norras, Sloveenias, Rootsis ja Suurbritannias.

Detailse statistika leiate terviseameti kodulehelt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.