Leetrite ja gripitaoliste haiguste levik püsivad madalal tasemel

Terviseamet annab teada, et uusi leetritesse haigestumisi registreeritud ei ole ning ka ülemiste hingamisteede viirusnakkused on hoidnud oma levikut aasta lõpus suhteliselt madalal tasemel.

Kuigi leetrite peiteaja maksimum ei ole veel möödus, tundub siiski, et seekord piirdus haiguse levik kolme haigestunuga.

Ka ülemistesse hingamisteede viirushaigustesse haigestumine püsib madal. Eelmisel nädalal  pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3639 inimest, neist 55 protsenti olid lapsed. Üsna sarnane oli haigestunute hulk aasta 51. nädalal ka eelmisel ja üle-eelmisel aastal.   

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti 154 korral, neist pooled olid seotud erinevate viirustega. Ülejäänud juhtudel  põhjustasid haigestumisi mikroorganismid.  

Viirusnakkuste puhul oli valdavalt tegu paragripiviirustega. Terviseameti andmetel ei kinnitatud eelmisel nädalal laboratoorselt ühtegi gripiviirust.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 276,6. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Viljandimaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal.
Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) andmetel hinnatakse grippi haigestumuse intensiivsust praegu madalaks, gripiviiruse levikut veel ei täheldata, registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.  

Hooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 5 A gripiviirust ning 3 B-gripiviirust. Kokku alatüpeeriti 3 A gripiviirust, neist kõik  olid A gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09.  

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel hinnati grippi haigestumuse intensiivsust keskmiseks vaid Hollandis, ülejäänutes Euroopa regiooni  riikides oli haigestumuse intensiivsus madal.  Püsivat gripiviiruse levikut veel ei täheldata. Üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhute registreeritakse peaaegu kõikidest riikides.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.