Röntgenseadmete kasutamiseks võib tulevikus saada tähtajatu tegevusloa

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks meditsiinivaldkonda puudutavat eelnõu.

Kiirgusseaduse eelnõu (169 SE).

Eelnõu korrastab kehtivat õigust ja muudab regulatsioonid arusaadavamaks. Lisatud on võimalus anda tähtajatu kiirgustegevusluba väikese ohuga kiirgustegevuseks, nagu näiteks meditsiiniliste röntgenseadmete puhul. Eelnõu muudab looduslikku radioaktiivset materjali sisaldavate jäätmetega seonduvaid sätteid, mis on seotud muldmetallide tootmisel tekkivate jääkidega. Lisaks täpsustatakse ametiasutuste tegevust avarii- ja püsikiirituse olukorras. Keskkonnaameti ülesandeks on esmajoones radioaktiivse aine leviku ja saadava kiirituse hindamine, mõõtmine ning kiirgusseire. Ülesannete täitmiseks saab keskkonnaamet õiguse kohaldada korrakaitse seaduses sätestatud alustel ja korras erimeetmeid, näiteks õiguse siseneda isiku nõusolekuta tema valdusesse ja see üle vaadata. Radioaktiivselt saastunud materjalid peab eemaldama radioaktiivsete jäätmete käitleja, kelle nimetab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Juhtivkomisjoniks määrati keskkonnakomisjon.

Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse muutmise seaduse eelnõu (170 SE).

Eelnõu kohaselt tuleb narkootilised ja psühhotroopsed ained kanda operatiivselt keelatud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja. Sätestatakse võimalus lisada uued psühhoaktiivsed ained narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja ainete rühmade kaupa. Ainete rühma kuuluvad ühesuguse üldise struktuurivalemiga ained. Kehtiva õiguse kohaselt toimub uute psühhoaktiivsete ainete lisamine narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja ravimiameti ettepanekul üksikute ainete kaupa. Nimekirja kandmise protseduur võtab aega minimaalselt kaks kuud, mis tähendab, et tihti toimub aine kandmine nimekirja tagantjärele. Ainete lisamine nimekirja rühmadena võimaldab kiiresti, mõjusalt ja paindlikult piirata uute psühhoaktiivsete ainete levikut ja käitlemist. Sellega ennetatakse uute psühhoaktiivsete ainete tarvitamisest tekkivaid probleeme ühiskonnas, mis on seotud kuritegevuse, tervisekahjude ning sellest tingitud majandusliku mõjuga riigile. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.