1 veebruar 2016 11:00

Arstitudengid kutsuvad ettevõtteid tervisekingitusi tegema

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts pakub tervisekingituste projekti raames ettevõtetele ja organisatsioonidele võimalust korraldada oma kollektiivis tervist edendavaid ning kahjulikke harjumusi vähendavaid ettevõtmisi.  Foto: Caro Svanpix

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) pakub tervisekingituste projekti raames ettevõtetele ja organisatsioonidele võimalust korraldada oma kollektiivis tervist edendavaid ning kahjulikke harjumusi vähendavaid ettevõtmisi.

Projektis osalemisega saab igaüks anda panuse EAÜSi unistuse täitumisse: et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

EAÜSi juubeliaasta sündmuste eesmärgiks on erinevate ühiskonnagruppide kaasamine tervise edendamisse. Tervisekingitus on heategu nii üksiku ettevõtte-organisatsiooni inimestele kui ka kogu Eestile. 

Kingituseks võib olla näiteks alkoholivaba üritus, suitsetamisest loobumisega säästetud raha annetamine või koosolekute pidamine kõndides. Hulgaliselt erinevaid ideid ja hea praktika näiteid töökoha terviseedendusest leiab EAÜS 25 koduleheküljelt.

“Tervisekingituste näited oleme jaotanud nelja gruppi: suitsetamisest loobumine, alkoholi tarvitamise vähendamine, toitumise parandamine ja füüsilise aktiivsuse suurendamine. Esitatud näited ei tohiks aga piirata kellelgi oma lähenemise kasutamist. Vastupidi – ootame huviga ka uusi ideid!” ütles tervisekingituste meeskonna liige Anett Riismaa.

“Maailma Terviseorganisatsiooni definitsiooni järgi on tervis täielik füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu seisund, mitte ainult haiguse puudumine. Märkimisväärne osa Eesti tervisekaost on ennetatav,” kommenteeris tervisekingituste projekti EAÜSi juubeliaasta korraldaja Kadi Kuusik.

“Varajase suremuse kolm peamist põhjust – südame- ja veresoonkonnahaigused, kasvajad ja vigastused – on oluliselt mõjutatavad tervisekäitumise ja keskkonnategurite poolt. Olukorra parandamisse peavad aga panustama nii riik, kohalikud omavalitsused, era- ja kolmas sektor kui iga inimene ise. Üksikisikut innustavad kokkulepped töökaaslaste või sõpradega oma tervisesse kindlasti rohkem panustama.”

EAÜS on arstitudengeid ühendav organisatsioon, mis tähistab oma 25. tegevusaastat. EAÜSi eesmärgiks on, et Eestis elaksid maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed.

Tervisekingitustega saab lähemalt tutvuda EAÜSi kodulehel.

Lisainfo: Anett Riismaa Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltst tervisekingituste projekti eestvedaja, tel: +372 5385 4281, anettriismaa@gmail.com

Kadi Kuusik Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi EAÜS 25 korraldaja, tel: +372 5196 7062, kadi.kuusik@gmail.com

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja Kõrv
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708