Teenetemärgi pälvinud Jüri Teras: nüüd on piinlik tööl käia

Dr Jüri Teras.
Dr Jüri Teras.

Hiljuti Etioopiast missioonilt saabunud kirurg Jüri Teras oli Punase Risti teenetemärki saades meeldivalt üllatunud ja tõdes, et Eestis elada on suurepärane.

Presidendi teenetemärgi saamine oli talle meeldiv üllatus, kirjutas Postimees.

"Kuid eks ma ta ehk natuke teenimatult sain. Nüüd on mul piinlik tööl käia. Kuidas ma küll vaatan silma nendele kolleegidele, kes teevad sama head tööd, aga ei ole veel presidendi poolt ära märgitud saanud. Ju siis mina olen neist kõige edevam," naeris Teras.

Punase Risti teenetemärgi saanud Jüri Teras on Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja-ülemarst, tervishoiu edendaja ja Balti kirurgide assotsiatsiooni president. Peale selle on ta töötanud mitmetel rahvusvahelistel humanitaarmissioonidel. Mõne aja eest naasis ta kolleegidega Etoopia missioonilt, kus Eesti arstid tegid peamiselt songalõikusi.

Kõige enam šokeerib Terast Aafrikas missioonidel viibides see, et inimesed peavad seal arsti vastuvõtule saamiseks sageli päevi teel olema. "Kõige enam on mul meeles Ghana missioon, mis oli minu kõige esimene," rääkis Teras.

"Ghanas on piirkondi, kus inimesed pole kunagi arsti näinud ja kogu meditsiinisüsteem toimib seal üksnes tänu valgetele kristlastele," lisas ta.

Sarnane on olukord ka paljudes teistes Aafrika riikides. Kui Teras kolleegidega Gambias oli, siis tulid inimesed Eesti arstidelt abi saamiseks nende juurde koguni Senegalist ja teistest naaberriikidest. "Kui me nüüd mõtleme, et Eestis saavad inimesed pahaseks juba siis, kui arsti ukse taga tuleb oodata paar tundi, siis saame aru, kui väikesed on meie probleemid tegelikult võrreldes sellega, mis on mujal maailmas," rääkis Teras. "Ma olen väga õnnelik, et elan Eestis."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.