Täna lehes: Jackpot läks Rootsi

Värsket perearstide dividendi TOPi vaadates võib ühtpidi rahuloluga nentida, et turg on korrastumas ja miinimumpalka maksavaid dividendivõtjaid on jäänud ülivähe, kuid teisalt paneb hämmelduma TOPi tipp, kus troonivad täiesti võõrad nimed. Lähemalt täna ilmunud Meditsiiniuudiste luubiloos.

Arvamused

1. Midagi juhtub meie patsientidega pärast kvaliteetselt läbi viidud kõrgtehnoloogilist ravi, kirjutab sotsiaalministeeriumi asekantsler Ain Aaviksoo. Usutavasti on sellel mingi seos aktiivravile järgneva järelravi, taastusravi ja rehabilitatsiooniga.

2. Kuressaare haigla uus juht Märt Kõlli tõdeb, et arste pole enam võimalik maale tööle meelitada ja plaanitavad struktuursed muudatused seda tööd lihtsamaks ei muuda.

Uudised 

1. Riik annab meditsiiniliste ülesvõtete arhiveerimisel tekkivad kulud taas tervishoiuteenuste osutajatele kanda.

2. Sotsiaalministeerium hakkas jaanuari lõpus vastu võtma taotlusi tervisekeskuste projektidele, mille vastu on perearstide kõrval suur huvi ka haiglate juhtidel. 

Fookuses

Psühhiaatria: 

Tervise Arengu Instituudi teadur psühholoogiadoktor Kelli Lehto tutvustab oma Tartu ülikoolis kaitstud doktoritööd, milles uuris isiksuseomaduste geneetikat.

Onkoloogia: 

1. Vähiravifondi Kingitud Elu juht Toivo Tänavsuu toob aasta alguse intervjuus välja, et kahe tegutsemisaasta jooksul on neil ravimite soetamisel õnnestunud aidata kõiki vähihaigeid, kes abi on küsinud.

2. Onkoloogiliste ravimite hinnad on langenud, kinnitab sotsiaalministeeriumi
ravimiosakonna peaspetsialist Jane Kesküla.

Lihased ja luustik: 

1. Inimeste arv, keda ohustab kõrge luumurru risk, suureneb 2040. aastaks kahekordseks. 

2. Ligikaudu 52,5 miljonil USA täiskasvanul on diagnoositud mingi artriidi vorm ning prognooside kohaselt eelolevatel aastatel nimetatud arv kasvab. See näitab vajadust uute ravimeetodite järele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.