Ida-Viru perearst: oli aegu, kus ma endale palka maksta ei saanud

Eesti üks edukamaid perearste, 2014. aastal 44 000 eurot dividende välja võtnud Kohtla-Järve perearst Maria Aleksandrova sõnul on ta oma praksise ülesehitamiseks kulutanud aastaid ning on olnud aegu, kus polnud ta endale palka maksta ei saanud.

"Ma ei taha seda eriti kommenteerida, sest dividende me ei maksa ju iga aasta. Seetõttu  tulevadki aeg-ajalt sellised summad," rääkis 18. aastat Kohtla-Järvel praksist omav Maria Aleksandrova Postimehele.

Perearstisüsteemi loomisest alates on ta töötanud Ida-Virumaal ja seal oma praksise üles ehitanud.

"Olen töötanud 24/7, algusaegadel ei saanud palka, töötasime ja panustasime ettevõttesse, tehnikasse, kabineti remonti. Oli aegu, kus sain palka maksta vaid pereõele," meenutas ta pereratsisüsteemi algusaegu. Arsti sõnul on tal perearstina olnud väga raskeid aegu, näiteks Maapanga pankroti ajal. "Me saime sinna jäänu hiljem tagasi, aga see oli šokeeriv kogemus," lisas perearst.

Aina enam inimesi lahkub Ida-Virumaalt ja patsientide vähesus sunnib ka arste pingutama. "Me püüame olla patsientidele võimalikult kättesaadavad, meil praktiliselt pole järjekordi, on eraldi pereõe vastuvõtt, et inimene saaks kiiresti abi," rääkis perearst.

Kuna piirkonnas on suur töötus, siis tuleb perearstil näha vaeva ka mittekindlustatutele vajaliku ravi tagamiseks. "Katsume leida neile ravi võimaluse kas töötukassa kaudu või kui on vanem inimene kroonilise haigusega, siis vormistame töövõimetuse," rääkis arst.

Pikemalt Postimehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.