20 veebruar 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kõrge luumurruriskiga Inimeste arv kahekordistub aastaks 2040

Foto: Scanpix/Caro

Suurbritannia Southamptoni Ülikooli ja Sheffieldi Meditsiinikooli poolt läbi viidud uuring lubab järgneva kolme aastakümne jooksul prognoosida dramaatilist luu haprusest tingitud luumurdude arvu suurenemist. 2040. aastaks ohustab kõrge luumurru risk ligikaudu 319 miljonit inimest, mida on kaks korda rohkem kui käesoleval ajal.

Eelmainitud teadusuuringus, milles hinnati luumurdude tõenäosuse ülemaailmset levikut, arvestasid teadlased kokku üle 50-aastaste inimeste arvu kogu maailmas, keda ohustas kõrge luumurru risk 2010. aastal, ning prognoosisid selle alusel vastava näitaja aastaks 2040. Arvutuste aluseks olnud andmed pärinesid kõige ulatuslikumalt kasutatavast riski hindamise algoritmist FRAX1.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee