29 veebruar 2016 08:05
Jaga lugu:

Teatrikülastajad annetasid lastefondile 15 minutiga ligi 1000 eurot

Foto: Raul Mee / ÄP

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond tähistas eile haruldaste haiguste päeva erinevate annetuste kogumise aktsioonidega. Muuhulgas pakuti annetamisvõimalust Vanemuise teatri külastajatele, kes aitasid 15-minutilise vaheajaga kokku saada 955 eurot.

Lastefondi vabatahtlikud olid Vanemuise teatris annetusi kogumas muusikali «Ooperifantoom» õhtuse etenduse vaheajal, teatas Lastefond. Aktsiooni eesmärgiks oli juhtida teatrikülaliste tähelepanu haruldaste haigustega laste väljakutsetele ning pakkuda võimalust anda nende toetuseks oma panus.

«Olime meeldivalt üllatunud, kui abivalmid ja helded on inimesed hoolimata sellest, et ollakse kohale tulnud hoopis teisel eesmärgil kui annetama,» ütles lastefondi arendus- ja projektijuht Anniki Inno. «Võtsime juba alguses tagasihoidliku hoiaku ja ootasime annetajatepoolset aktiivsust. Ning meil ei tulnudki muud teha, sest inimesed leidsid ise meieni tee. Ka massi keskel teatrimelus,» peab ta aktsiooni igati õnnestunuks.Lastefond toetab hetkel igakuiselt 12 haruldase haigusega last kokku 3592 euroga kuus (rohkem kui 43 000 euroga aastas). Nende seas on nii lapsi, kelle haiguse esinemissagedus on 1:2000 kui ka neid, kelle haigust esineb vaid ühel miljonist.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee