Lastefond kogus haruldaste haigustega lastele üle 7000 euro

Head annetajad toetasid veebruarikuu jooksul SA TÜ Kliinikumi Lastefondi vahendusel haruldaste haigustega lapsi kokku 7097 euroga. Fond kogus annetusi veebruari lõpus peetava rahvusvahelise haruldaste haiguste päeva raames.

Annetustelefonide kaudu toetati haruldaste haigustega lapsi veebruarikuus 685 euroga, Lastefondi annetuskontodele laekus vastava selgitusega 1958 eurot ning Vanemuise teatris annetati fondile 955 eurot. Tartu Kaubamaja heategevuslik perepäev aitas haruldaste haigustega laste toetuseks koguda 1187 eurot, millest 447 eurot oli asetatud müntidena Eesti kaardile; Ülemiste keskuse perepäevaga kogunes aga 672 eurot, millest 241 oli mündikaardil. Kogutud summas sisaldub ka heategevuslikus “Kuldivillaku” saates võidetud 1640 eurot.

 

Lastefondi arendus- ja projektijuht Anniki Inno on aktsioonide tulemusega väga rahul. "Kogutud 7000 eurot võimaldab meil toetada kõiki Lastefondi poolt abi saavaid haruldaste haigustega lapsi kahe kuu jooksul või pakkuda neist lastest ühele-kahele tuge terve aasta," ütles Inno. "Oleme kõigile annetajatele südamest tänulikud. Aitäh!"

Lastefond toetab hetkel igakuiselt 12 haruldase haigusega last kokku 3592 euroga kuus (rohkem kui 43 000 euroga aastas). Nende seas on nii lapsi, kelle haiguse esinemissagedus on 1:2000 kui ka neid, kelle haigust esineb vaid ühel miljonist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.