Eesti sõlmis uue koostööleppe Maailma Terviseorganisatsiooniga

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning WHO esindaja allkirjastasid täna Eesti ja WHO vahelise koostöölepingu aastateks 2016-2017.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on Maailma Terviseorganisatsiooni tugev rahvusvaheline ekspertiis olnud hindamatuks toeks Eesti tervishoiupoliitika kujundamisel. „Uues, järgmiseks kaheks aastaks sõlmitud koostöölepingus on olulisemateks teemadeks senisest tõhusam HIV-ennetus ja ravi Eestis ning meie inimeste tervislike eluviiside edendamine,“ kommenteeris Ossinovski. Tegemist pigem üldise leppega, milles on kokku lepitud prioriteetsed koostöövaldkonnad.

WHO regionaaldirektor Zsuzsanna Jakabit esindanud WHO esinduse juhi Marge Reinapi sõnul jätkub senine tõhus koostöö WHO ja Eesti vahel. „Töötame selle nimel, et sisulise ekspertabi ning teiste riikide kogemuste ja tõenduspõhise teabe vahendamise ning koostööprojektide abil sisuliselt panustada terviseprobleemide lahendamisesse ja tervisesüsteemi tugevdamisse,“ ütles Reinap. „Koostöös on olulisel kohal ka Eesti kogemuste ja ekspertteadmiste jagamine väljaspool Eestit,“ lisas WHO esinduse juht.

Sotsiaalministeeriumi ja WHO koostööleping sõlmitakse regulaarselt kaheks aastaks. Täna allkirjastatud leppe prioriteetsed koostöövaldkonnad on tervisesüsteemi tugevdamine, nakkushaiguste (HIV ja tuberkuloos) ennetuse ja ravi tõhustamine, mittenakkuslike haiguste ennetamine ja tervislike eluviiside edendamine, terviseinfo ja tõenduspõhiste otsuste toetamine ning tervishoiu teenuste parema korralduse ja esmatasandi tervishoiu tugevdamise toetamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.