Lõuna-Eesti haiglas väheneb vastuvõttude maht

Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask.
Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask.

Pärast pikki läbirääkimisi allkirjastasid Lõuna-Eesti haigla ja haigekassa lepingu. Haigekassa esialgne ettepanek oli vähendada arstlike erialade kättesaadavast Võrus rohkem kui poole võrra. Kõik 18 eriala siiski säilivad, väheneb aga vastuvõttude maht.

Lepingu kogumaht suureneb eriarstiabi osas eelmise aastaga võrreldes 2,3 protsenti ehk 130 000 euro võrra, mis kulub ära tervishoiutöötajate üldiseks palgatõusuks. Haigla soovis eriarstiabi senises mahus säilitamiseks algselt aga vähemalt 230 000 euro suurust lepingumahu tõusu. Nii ollakse sunnitud vähendama ravijuhtude arvu, kirjutas Patsientide Liit.

„Ravijuhtude arvu vähenemine tähendab patsientide jaoks eriarstiabi kättesaadavuse halvenemist,” rääkis haigla juht Arvi Vask. „ Aasta teisest poolest väheneb osaliselt mõnede eriarstide ambulatoorse vastuvõtu ajaline maht.”
Mahtude vähendamine toimub tõenäoliselt nende eriarstide vastuvõttude osas, mille rahastamisest haigekassa oma algses pakkumises keeldus: neuroloog, taastusraviarst, kopsuarst, kardioloog, endokrinoloog, uroloog, ortopeed, infektsionist, veresoontekirurg ja nefroloog.

Samas mahus peaksid jätkuma haigekassas juba algselt heaks kiidetud eriarstide vastuvõtud: kirurg, lastearst, naha- ja suguhaiguste arst, naistearst, psühhiaater, nina-kurgu-kõrvaarst, sisearst ja silmaarst.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.