Kunstpankrease leiutamise ja katsetamisega on meditsiiniline innovatsioonitegevus I tüüpi diabeedi ravis teinud suure hüppe edasi. Kas see algoritmipõhine nutitelefoniseade võib diabeetikute elu paremaks muuta?

- Kunstpankrease korral ei pea inimene insuliinipumba nupule vajutamisega vaeva nägema – nutitelefoniseade on ühenduses insuliinipumbaga ja süstimise süsteem toimib automaatselt.
- Foto: Internet
Esimest tüüpi diabeedi ravi on väga efektiivne, kuid suhteliselt keerukas. Praeguste meetodite korral jääb alati püsima soovimatu inimliku vea võimalus. Lisaks sellele on need üsna ebameeldivad ja ebamugavad ning nii kestavadki otsingud paremate ravivõimaluste järele. Üheks uuenduseks, mis näib äärmiselt paljulubav, on nn kunstpankreas. See meditsiiniline uuendus, mille loojaks on Boris Kovatchev kolleegidega Virginia Ülikooli meditsiinikoolist, võib miljonite inimeste elu parandada.
Seotud lood
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!