EPL: Jüri tervisekeskus seab patsiente ohtu ja rikub seadust

Jüri tervisekeskuse perearst Riina Raudsik rääkis oma raamatu „Energiakriis” esitlus­tuuril, et haigusi põhjustab organismi happeline keskkond ja tervisemured lahendab sooda.
Jüri tervisekeskuse perearst Riina Raudsik rääkis oma raamatu „Energiakriis”...

Perearst Riina Raudsik väidab, et söögisooda suudab ravida pea kõiki haigusi, ja kasutab seda ­teooriat ka oma patsientide peal. Tema kirjutatud raamat soovitab venitada kopsupõletiku ravimisega ja ravida kõrgvererõhktõbe vee joomisega.

Esineb ka väide, et vähki saab ravida paarinädalase aluselise toitumisega, kirjutab Eesti Päevaleht (EPL).

Terviseameti kontroll käskis tema juhitaval Jüri perearstikeskusel viivitamatult lõpetada tegevused, mis võivad põhjustada inimese vigastuse, ­mürgistuse, haiguse või muul viisil tervist ohustada.

Novembri lõpus toimub Tallinna kesklinnas Euroopa hotelli teise korruse konverentsisaalis kogunemine, mida reklaamitakse terviseloengu nime all.

Pilet loengule maksab kümme eurot, esinejaid on nimekirjas kaks: perearst Riina Raudsik ja Vahur Vollmann. Loengule tuleb kokku tosinkond inimest. Teiste seas on vaatlejana kohal Eesti Päevalehe ajakirjanik.

Esimese ettekande teeb Raudsik. Ta on särav daam, suurepärane ja soe esineja, karismaatiline ja meeldiv. Ta räägib veenvalt oma uuest raamatust ja selgitab, et sisuliselt on kõigi haiguste põhjus organismi happeline keskkond ja nii haiguste ennetamiseks kui ka ravimiseks tuleks juua soodavett.

Teooria vahele jutustab ta enda ja oma patsientide tervenemislugusid, kus õige eluviis ja soodavesi on alati aidanud. Ettekannet ei katkesta ükski sisuline küsimus. Kuulajad noogutavad vaikides ja kirjutavad räägitut hoolsalt üles.

Pikemalt Eesti Päevalehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.