25 märts 2016 10:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Noorelt isaks saanuid ohustab keskeas kõrgem suremuse risk

Laps ja isa puhkavad.  Foto: Maris Ojasuu

Hiljuti läbiviidud uuring, mille tulemused avaldati ajakirjas Journal of Epidemiology & Community Health, on näidanud, et mehi, kes saavad isaks enne 25. eluaastat, võib keskeas ohustada kõrgem suremuse risk.

Uuringut juhtinud doktor Elina Einiö Helsinki Ülikoolist märgib koos kolleegidega, et varasemad uuringud on viidanud noorelt isaks saamise seosele nõrgema füüsilise tervisega keskeas, mis põhjustab varasemat suremust võrreldes meestega, kes saavad isaks hiljem.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee