Täna lehes: Üldhaiglatele terendab nutune tulevik

Viljandi haigla juht Priit Tampere
Viljandi haigla juht Priit Tampere

Seekordne kaanelugu räägib, et üldhaiglatel on käes kibedad ajad, kuna paljud teenused kaovad või nende maht väheneb.

Arvamus: Avalik poomine – kelle taktikepi all? Vandeadvokaadid Britta Oltjer ja Tamber Laasik arutlevad juristidena vastuolu üle, mis lubab patsiendil otsustada, kui palju ta oma tervisest ajakirjanikule räägib, kuid raviasutusel pole mingeid õiguseid.

Patsiendil on vaba voli arsti valida. Terviseameti järelvalveosakonna vaneminspektor Juta Varjas tõstatab arstide usaldusväärsuse ja nn alternatiivravi pakkuvate meedikute teema

Ühes küsimuses tunneme huvi, milliseid lisakoolitusi apteeker kõige rohkem vajab. Vastavad proviisorite koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas ja TÜ Kliinikumi kliiniline proviisor, MSc, PhD Jana Lass.

Uudised: Haigekassa lepingumahu vähenemine või sellest ilmajäämine on erakliinikud keerulisse olukorda pannud ja sundinud omale uut nišši otsima. Oma kliinikute käekäigust räägivad Elite juht Andrei Sõritsa, Medicumi juht Jaanus Vool, Fertilitase juht Ivo Saarma ja Medita juht Kristo Ausmees.

Kollektiivlepingu läbirääkimised on taas riikliku lepitaja lauale jõudnud.

Galerii: PERHi kirurgi Jüri Terase fotomeenutus Etioopiasse toimunud songamissioonist.

Fookus: Günekoloogia: Ämmaemandad Maila Teramees ja Liina Normet avasid ööpäevase nõuandeliini.

Allergia/Astma: Lapseea astma täiendavatest ja alternatiivsetest ravimeetoditest räägivad RN Jekaterina Lammarston TÜKi silmakliinikust ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud MD Terje Arula.

Allergia: Mitte-tsöliaakia põhisest gluteenitalumatusest kirjutavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vilistlased Mae Kruusing ja Ülle Rebane ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Margit Lenk-Adusoo.

USAs läbiviidud uuringud näitavad, et allergiasüstidel on tõhus mõju ka eakatele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.