22 aprill 2016 10:00
Jaga lugu:

EÕL valis aasta teoks õe iseseisva vastuvõtu tegevusjuhendi koostamine

Õe iseseisva vastuvõtu juhendi koostanud meeskonna juht Ülle Rohi.  Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Eile Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimunud õdede liidu volikogu koosolekul valiti 2015. aasta teoks õe iseseisva vastuvõtu tegevusjuhendi koostamine ja juhendi koostanud meeskond eesotsas Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme ja õendusjuhi Ülle Rohiga.

“Õe isesisvate vastuvõttude arv on aasta-aastalt kasvanud ja tänu sellele saavad patsiendid kiiresti vajalikku abi ja nõu. Õdede liit töötas tegevusjuhendi välja selleks, et teenuste standard oleks võrdselt kõrge igal pool Eestis ja et kõik haiglad ja tervisekeskused saaksid teenuse sisust ühtemoodi aru. Meeskond töötas efektiivselt ja selle tulemusena on õe teenuseid võimalik Haigekassa hinnakirja alusel tasustada,” ütles õdede liidu volikogu esinaine Tiina Sildver-Kikas.

Töörühma töö tulemusel on valminud visioon õe ambulatoorse vastuvõtu arendamisest ning see on kirjeldatud tegevusjuhendis. Tegevusjuhendit aluseks võttes on Sotsiaalministeerium ette valmistanud õigusaktide eelnõud, mis on praegu kooskõlastusringil. Tervishoiuteenuste loetelu on korrastatud õe iseseisva vastuvõtu teenuse üldise kirjelduse osas ning detailselt on ette valmistanud õe vastuvõttude loetelu ning teenuse kirjelduste osas hinnakirjas. Samuti on töörühm teinud ettepanekud, kuidas reguleerida õe vastuvõtule suunamise kord ja tingimused ning raviarvete esitamine.

“Töörühm täitis kõik püstitatud eesmärgid ulatuses, mida on olnud võimalik läbi töörühma tegevuse mõjutada. Edasised rakenduslikud tegevused sõltuvad juba Sotsiaalministeeriumist ja Haigekassast, kuid omalt poolt tegime ettevalmistused, et kvaliteetse õendusabi osutamiseks ei oleks bürokraatlikke takistusi,” ütles Tiina Sildver-Kikas.

Õdede liidu aasta teo valib liidu volikogu ettevõtmiste seast, millel on liidu tegevusele oluline tähtsus. Aasta teo tiitli pälvinud meeskond saab pärjatud tänukirja ja meenega 12. mail toimuval õdede päeva konverentsil.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee