Üritus „Kas ja kuidas saab ennetada vähki?“ toimub õdede liidu ja Tartu tervishoiu kõrgkooli koostöös. Huvilisi oodatakse juturingidesse järgmisel neljapäeval.

- Tartu Tervishoiu Kõrgkool.
- Foto: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Üritus toimub neljapäeval, 28.aprillil kell 16 – 19 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.
SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Natalja Luppova juhib vestlusringi, kus selgitatakse, millised on vähkkasvajate riskifaktorid ja antakse nõu, kuidas ära tunda vähi varajasi sümptomeid.
SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Lemme-Liis Aruväli juhitavas vestlusringis aga arutletakse, milline roll on õigel toitumisel ja liikumisel vähihaige igapäevases elus.
SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Heleri-Mall Roosmäe juhitavas vestlusringis arutletakse, kuidas võib vähidiagnoos ja ravi mõjutada inimese seksuaalsust ning selgitatakse, kuidas seksuaalsus võib muutuda.
Lisaks vestlusringidele mõõdetakse soovijate tervisenäitajaid - vererõhku, pulsisagedust, veresuhkru-, hemoglobiini- ja kolesteroolisisaldust, keha rasvasisaldust ja kehamassi indeksit.
Samuti saab osaleda radiograafia töötubades, kus rinnavähi skriiningust räägib õppejõud Eerika Tallo ning röntgenit tutvustab lähemalt õppejõud Janelle Märs.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.