• 03.11.25, 09:59

Perearsti rutiinsesse kontrolli jõuab vaid veerand 11–12aastastest

11-12aastaste rutiinses kontrollis vaadatakse üle lapse tervislik seisund, alustades pikkuse, kaalu ja rühiga ning lõpetades silmanägemise, hingamiselundite ja vererõhu kontrollimisega.
  • 11-12aastaste rutiinses kontrollis vaadatakse üle lapse tervislik seisund, alustades pikkuse, kaalu ja rühiga ning lõpetades silmanägemise, hingamiselundite ja vererõhu kontrollimisega.
  • Foto: Shutterstock
Tervisekassa andmetel jõuab 11–12aastaste vanuserühmas perearstikeskuses toimuvasse tervisekontrolli igal aastal vaid iga neljas laps, mistõttu võib eelteismeliste füüsilises ja vaimses tervises märkamata jääda mitu murekohta.
Beebi- ja väikelapseeas käivad vanemad lapsega tervisekontrollis aktiivselt, näiteks osales mullu üheaastaste tervisekontrollis 97 protsenti lastest. Lapse vanuse kasvades hakkab see näitaja aga langema, ulatudes eelteismeliste ehk 11–12aastaste laste puhul kõigest 26 protsendini.

Seotud lood

Uudised
  • 01.10.25, 14:55
Tallinna kooliõed ootavad tuhandeid lapsevanemaid laste tervisekontrolli
SA Tallinna Koolitervishoid kooliõed ootavad ligi 15 000 lapsevanemat õppeaasta jooksul kokkulepitud plaani järgi osalema laste tervisekontrollides. Vaimse tervise kuu puhuse algatuse eesmärk on tugevdada kooliõe, lapse ja vanema vahelist koostööd.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.10.25, 14:06
Digitaliseeritud tekstiilid – üks alahinnatuim kokkuhoiukoht tervishoius
Regionaalhaigla digipööre tekstiilide halduses on näide sellest, kuidas digitaliseerimisega on võimalik vältida ohte ning tänu andmetele on selge ülevaade tekstiilivajadusest. Eesti suurim haigla on selle valdkonna digipöörde ja tekstiililahenduste edulugu: „Kui teekonda alustasime, küsisime endalt, kas see on innovatsioon või paratamatus,“ räägib Tõnu Talisainen, Regionaalhaigla haldusteenistuse juhataja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele