Sel nädalal toimuvad Pärnus arstide päevad

Eesti Arstide Päevad on suurim iga-aastane arstide konverents Eestis, mis on toimunud alates 1994. aastast.
Eesti Arstide Päevad on suurim iga-aastane arstide konverents Eestis, mis on...

Arstide liidu aastakonverents Eesti Arstide Päevad toimub sel nädalal 5. ja 6. mail. Tänavu kogunevad arstid Pärnusse, et saada osa sisukast täienduskoolitusest, tutvuda meditsiinifirmade uudistega, võtta aega kolleegide ja iseenda jaoks.

Konverentsi avasõnad lausuvad arstide liidu president Lembi Aug ja riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Avasessioonil arutletakse koos meditsiiniväliste külalistega, kas arst on ikkagi inimene, missugusena ta paistab patsiendile, kolleegile ja iseendale.

Teine sessioon on pühendatud sõltuvushäiretele ja kolmas sünnieelsele meditsiinile. Teisel päeval käsitletakse vähikirurgia korraldust ja kvaliteeti, viimasel põhisessioonil räägitakse ägedatest allergilistest reaktsioonidest ja immuunravist.

Külalislektorid on Suurbritanniast, Hollandist ja Rootsist. Paralleelsessioonidel lahkab arstiüliõpilaste selts kuuenda kursuse praktika-aastat, nooremarstid korraldavad diskussiooni toiduallergiast ja toidutalumatusest, perearstid arutlevad e-saatekirja ja üldarstiabi kvaliteedi üle.

Esmakordselt on arstide päevade korraldajate hulgas Rootsis töötavad Eesti arstid, kes jagavad ka pagulastest patsientide ravimise kogemusi.

Eesti Arstide Päevad on suurim iga-aastane arstide konverents Eestis, mis on toimunud alates 1994. aastast, traditsioon sai alguse aastail 1920–1939 Eesti Arstiseltside Liidu korraldatud Eesti arstidepäevadest. Tänavu on osalejaid üle 600 – eriarstid, arst-residendid, üliõpilased ja tervishoiujuhid.

Konverentsikava

 

 

Lisa kommentaar

  • Eesti Arstide Liit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.