Sotsiaalkomisjon sõitis Ida-Virumaale HIVi ennetustööga tutvuma

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Riigikogu sotsiaalkomisjon on täna ja homme Ida-Virumaal, et tutvuda sotsiaal- ja tervishoiuasutuste tööga.

Sotsiaalkomisjon soovib MTÜ-lt Allium tagasisidet, mida saaks Riigikogu kui seadusandja teha narkomaanide ravi, rehabilitatsiooni ning HIVi ja narkomaania ennetustöö parendamiseks.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul registreeriti eelmisel aastal valdav osa HIVi juhtudest Ida-Virumaal ja Tallinnas.

„Riigieelarvest eraldatakse järgmisel aastal täiendavalt 600 000 eurot HIVi ennetustegevuseks ja teenuste mahu suurendamiseks. Kuna enamik HIV-viiruse kandjaid on narkomaanid, siis probleem on kompleksne ja seda saab lahendada perearstide, MTÜ-de, terviseameti, haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi koostöös,“ ütles Kokk ning lisas, et sotsiaalkomisjon soovib välja selgitada koostöö kitsaskohad ja ressursside suunamise vajaduse.

Täna, 5. mail kell 14 külastab komisjon Kiviõli tervisekeskust, Kohtla-Nõmme lastekodu, MTÜ-d Allium ning Ida-Virumaa naiste tugikeskus-varjupaika.

Reedel on sotsiaalkomisjon Ida-Viru Keskhaiglas, et arutada haigla rahastamisega seotud küsimusi.

Väljasõiduistungil osalevad veel sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm ning liikmed Maire Aunaste, Dmitri Dmitrijev, Liina Kersna ja Vilja Toomast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.