Unistus Viljandi uuest haiglast muutub reaalsemaks

Kui kõik läheb plaanitult, võibki aastaks 2020 turuplatsi kõrval olla uus meditsiinikompleks.
Kui kõik läheb plaanitult, võibki aastaks 2020 turuplatsi kõrval olla uus...

Ehkki Viljandil on uue haigla saamiseni käia veel pikk ja käänuline tee, on suur osa sellest juba sillutatud ning kaua igatsetud eesmärk terendab üpris selgesti.

"Niipalju kui mina aru saan, ei küsi sotsiaalministeeriumis enam keegi, kas uue haigla ehitamine Viljandisse on vajalik või mitte. Need vaidlused on vaieldud ja käimas on konkreetsed ettevalmistused,» ütles Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere viimaseid arenguid kommenteerides. Samas märkis ta, et protsess on keeruline, sest haigla arendamist hakatakse rahastama mitmest allikast. Seetõttu jaguneb see eri etappidesse.

Kõige tõenäolisema stsenaariumi kohaselt kerkib uus tervise- ja ravikompleks turu parkimisplatsiga piirneva vana õunaaia asemele. Ehkki eri aegadel on kaalutud mitut varianti, oleks sellele kinnistule läbinisti uue hooneploki püstitamine Tampere hinnangul kõige mõistlikum, sest asukoht on sobilik ning pakub piisavalt mänguruumi, et saavutada tänapäeva meditsiinile parim lahendus. Ühtlasi on sellele plaanile oma põhimõttelise õnnistuse andnud Viljandi linn, kes on kinnistu omanik.

Kaks ühes

Sellest, milline hoone võiks hakata välja nägema, on veel vara rääkida. Küll aga on juba teada, et laias plaanis hakkab kompleks koosnema kahest osast: tervisekeskusest ja haiglast.

Edasi loe Sakalast

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.