Täna lehes: Haiglajuhtide hästi hoitud palgasaladus

Kuigi väidetavalt on haiglajuhtide palgad avalikud, siis nendeni jõudmine pole sugugi kerge. Samas on aga tulemus üllatav.

Arvamused:
GKSi mõte on tagada patsientide heaolu, kinnitab haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht Kertu Eensaar

TÜ närvikliiniku arst, arstiteaduse VI kursuse kliinilise praktika üldjuhendaja Sulev Haldre leiab, et praktikandi töö peaks mahtuma mingisse legaalsesse süsteemi,  mis toob kaasa ka töötasu. 

Arstiteaduse VI kursuse tudeng Kätlin Puksand ja V kursuse tudeng Joel Lumpre annavad ülevaate esimesele praktika-aastale. 

Uudised:
E-konsultatsioon on üsna hea hoo sisse saanud, mida kinnitab ka asjaolu, et eelmisel aastal toimus 85% kasv. Oma seisukohti jagavad perearstide seltsi juht Diana Ingerainen, Tallinna lastehaigla juht Maila Raidmäe ja Jekaterina Šteinmeier haigekassast.

Sotsiaalministeerium on algatanud Tervisesüsteemi kvaliteedistrateegia 2020 loomise. Perearstide seltsi juht Diana Ingerainen ütleb, et nende nägemuse kohaselt peab olema Eestis üks alusdokument. Ulla Raid sotsiaalministeeriumist sõnab, et tegemist on raamistikuga, mis annab osapooltele ühtsed arusaamad. Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto loodab, et dokumendist on tulevikus kasu ja ehk jagub raha ka kvaliteedile. 

Kutseliitude juht Iivi Luik heidab riiklikule lepitajale ette liigset venitamist. Henn Pärn leiab aga, et kollektiivlepingut on mõistlik käsitleda paralleelselt haigekassa- ja riigieelarvega. 

PERHi kirurgiakliiniku neurokirurgia keskuse neurokirurgia osakonna ülemarst-konsultant Andres Ellamaa arutleb arstiabi oleviku ja tuleviku üle. 

Fookuses:
Onkoloogia: Juunis toimub Tallinnas konverents onkoloogilisest ravist, mille peaeesineja on tõenduspõhise Hiina meditsiini esindaja Yair Maimoni

Palliatiivne valuravi: Eesti Valu Seltsi president Boris Gabovitš kinnitab, et mõjuv valuravi on olemas peaaegu kõigile vähihaigetele. 

Günekoloogia: Verevedeldajaid tarvitavad naised ei pea pille ja hormoonravi kartma.
Kilpnäärme ületalitusega naisi ohustab uuringu andmetel kõrgem risk põdeda rinnavähki. 

Kardioloogia: Hea kolesterool ei pruugi alati südamehaiguste eest kaitsta.
Kaltsium insuldi ja luumurdude eest ei kaitse.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.