8 juuni 2016 09:45
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Õiguskantsler: valvur kinnipeetava terviseuuringu juures peab olema põhjendatud

Õiguskantsler Ülle Madise.  Foto: Raul Mee

Õiguskantsler Ülle Madis saatis Viru Vangla direktorile Anu Möldrile kirja, milles toob välja, et vangla praktika, mille kohaselt jälgivad valvurid alati visuaalselt kinnipeetavate kambrites toimuvaid terviseuuringuid, ei ole kooskõlas privaatsuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtetega.

Õiguskantsler pöördus vangla juhi poole, kuna avaldaja oli palunud kontrollida Viru Vangla tegevust seoses valvurite viibimisega tema meditsiinilise läbivaatuse juures. Kantsler rõhutab, et vangla praktika, mille kohaselt jälgivad valvurid alati visuaalselt kinnipeetavate kambrites toimuvaid terviseuuringuid, ei ole kooskõlas privaatsuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtetega.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee