Ametnike eetikanõukogu asus koostama meeleheasse suhtumise juhendit

Ametnikueetika nõukogu juht Heiki Sibul.
Ametnikueetika nõukogu juht Heiki Sibul.

Ametnik ei tohi vastu võtta kingitusi, mis mõjutavad kasvõi näiliselt tema erapooletust, arvestada tuleb kingituste unikaalsust ja ootust vastuteeneks, rääkis ametnikueetika nõukogu juht Heiki Sibul.

"Ametniku eetikakoodeksi kohaselt ei tohi ametnik nõuda ega vastu võtta kingitusi, soodustusi ja pakkumisi, mis mõjutavad kas või näiliselt tema erapooletust tööülesannete täitmisel," selgitas Sibul Postimehes. 

"Tööga seotud kinkide ja soodustuste puhul tuleb arvestada kingituse tegemise eesmärki, unikaalsust ja seda, kas kingituse tegijal võib olla ootuseid vastuteeneks," ütles ta.

Sibul lisas, et PERHiga seotud juhtumi kohta seisukoha kujundamiseks pole ametnikueetika nõukogul pädevust, sest regionaalhaigla ei ole riigi- või kohaliku omavalitsuse ametiasutus, vaid riigi sihtasutus ja seal ei tööta ametnikud. "Ametnikueetika nõukogu saab anda hinnanguid eelkõige ametnike tegevuse kohta igakülgse info olemasolul ja põhjal," osutas ta.

"Kuna kingituste-soodustuste teema on aktuaalne ka avalike teenistujate seas, on eetikanõukogu asunud lisaks eetikakoodeksile koostama ka ametiasutustele suunatud vastavat juhendit. Selle eesmärk on muuhulgas konkreetsete näidete varal täpsustada, missuguste soodustuste, kutsete või kingituste näol saab kahjustada ametnike sõltumatus, tööülesannete objektiivne täitmine ja asutuse maine," ütles Sibul.

Politsei esitas PERHi juhatuse esimehele Tõnis Allikule kahtlustuse kelmuses, omastamises ja pistise võtmises. Selle põhjuseks oli iga-aastane kliendiüritus, milleks külastas Allik Oktoberfesti, reisi maksis talle kinni kliendiettevõte. Tänasel haigla nõukogu erakorralisel koosolekul otsustas Allik ametist tagasi astuda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.