Geograafilise kättesaadavuse reform jätkaks maakonnad lastearstita

Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne.

Arstid on mures, et pered on sunnitud haigete lastega pikki vahemaid reisima.

Haigekassa aga arvab, et lastearste ongi vaja ainult suurtesse linnadesse, sest üldiselt saavad tööga hakkama ka perearstid, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Ükskõik, mis kell, ükskõik, mis päev, saab meid välja kutsuda, olgu siis öösel kell kaks või reede õhtul kell üheksa,” ütleb Saaremaa lastearst Ülle Käsk. Ta on Saaremaa ainus täiskohaga pediaater, kellele on abiks veel üks poole kohaga lastearst.

Kahe peale on nende vastutusalas Saaremaa ligi 6500 last. „Oleme kordamööda valves ja alati valmis minema,” kinnitab Käsk.

Käski tööpäevad on kirjud. Ta töötab haiglas nii laste- kui ka sünnitusosakonnas ja võtab vastu ka ambulatoorseid patsiente.

Haigekassa esindaja Katrin Romanenkov ütles lehele kommentaari andes, et tuleb kaaluda, kas kitsa valdkonna spetsialist saab haiglas piisavalt erialast koormust ja ka erialaseks arenguks vajalikke väljakutseid, et säilitada ka pikas perspektiivis oma kvalifikatsioon ja tagada kvaliteetne ravi, ning kas soetatud kallis aparatuur, mis saab kasutust väga harva, on mõistlik investeering.

Pikemalt Eesti Päevalehes.

Loe ka Meditsiiniuudiste intervjuud lastearstide seltsi uue juhi Ülle Einbergiga, kus ta toob välja, et seltsi ülesanneteks on lähiajal jätkata läbirääkimisi sotsiaalministeeriumi ja haigekassaga, et tagada pediaatriline ambulatoorne abi igas maakonna keskuses ning tagada üldhaiglates pediaatriliste voodite olemasolu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.