29 juuli 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Närvide külmutamine enne põlveliigese asendamist parandab tulemusi

Foto: wikipedia.com

Esimeses omataolises uuringus on leitud, et närvide külmutamine enne põlveliigese asendamise operatsiooni koos tavapäraste valuravi meetoditega parandab märkimisväärselt patsiendi tulemusi. Retrospektiivse eeluuringu tulemused, mille läbiviimist juhtis LSU New Orleansi Tervisekeskuse Meditsiinikooli kliinilise ortopeedia dotsent Vinod Dasa (MD), avaldati ajakirjas The Knee.

Retrospektiivses uuringus vaadeldi 100 progresseerunud osteoartriidiga patsiendi juhtumeid, kes olid Dr Dasa LSU New Orleansi Tervisekeskuse ortopeediaosakonnas täielikku põlveliigese asendust vajanud. Pooltel neist rakendati ravimeetodina enne krüoneurolüüsi (närvide külmutamise) kasutusele võtmist standardseid valuravi variante.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee