Konkursil HIVdigital hakkavad võistlema 14 digilahenduse ideed

Konkursile HIVdigital laekus tähtajaks 14 digilahenduse ideed, mis kõik on suunatud HIV valdkonna probleemide lahendamisele infotehnoloogia võimalusi kasutades. Ootame arendustiimidega liituma programmeerijaid, disainereid ja HIV asjatundjad.

„Teema spetsiifilisust ja puhkuste aega silmas pidades on ideekorje tulemus päris hea. Eriti positiivne on see, et ideid esitasid nii HIV valdkonna asjatundjad ise kui ka tehnoloogiaettevõtted,” kommenteeris laekunud ideid Connected Health klastri innovatsioonivaldkonna juht Kitty Kubo.

Ideekonkurss tipneb 26.-28. augustil toimuva hackathon’iga, mis on pika nädalavahetuse vältav ideede arendusmaraton meeskondade moodustamiseks ja lahenduste esmaseks prototüüpimiseks.

„Selleks, et ideedest saaksid praktilised lahendused, vajavad meeskonnad juurde nii neid, kes suudaksid idee infotehnoloogilises mõttes teostada kui ka neid, kellele lahendusi arendatakse ehk testkasutajaid. Sellepärast kutsume hackathon’ile arendusmeeskondadega liituma programmeerijaid ja disainereid. Tiimidele on nõu andma oodatud HIV-positiivsed, arstid, õed jt arendatavate lahenduste tulevased kasutajad,” lisas Kitty Kubo.

Registreerimine hackathon’ile on avatud 25. augusti keskpäevani konkursi kodulehel www.hivdigital.ee<http://www.hivdigital.ee>. Kohtade arv on piiratud ja eelistame just eelnimetatud taustaga kandidaate.

Hackathon lõpeb þürii poolt suurema potentsiaaliga ideede väljavalimisega ja otsuse tegemisega auhinnaraha jagamise osas. Auhinnafond on esimeses etapis kokku kuni 30 000 eurot. Rahalisele auhinnale lisandub tasuta ekspertnõu Tehnopoli kogenud mentoritelt ja konkursi korraldajate poolt kaasatud HIV valdkonna ekspertidelt. Auhinnaraha saamise eelduseks selles etapis on lahenduse arendaja kinnitatud soov konkursi ajaraamides ideest prototüüp arendada.

„Loodame hackathon’il ideed valideeritud saada ja nende taha võimekad meeskonnad moodustada. Kui esitatud ideedest hackathon’i lõpuks 2-3 tükki järgmise arendusetapi vääriliseks osutuvad, oleme väga rahul,” avas Kitty Kubo korraldajate ootusi.

HIVdigital (hivdigital.ee) on HIV valdkonna probleemidele keskenduv digilahenduste konkurss. Selle eesmärk on algatada arutelu innovatsioonivõimalustest HIV valdkonnas, innustada uuenduslike lahendusideede genereerimist ning toetada neist parimate arendamist töötavateks ja kasulikeks rakendusteks. Võimalus konkursile lahendusideid esitada oli avatud 14. juunist kuni 14. augustini. Konkursi auhinnafond on kokku 100 000 eurot.

Konkursi korraldajad on Tallinna Teaduspark Tehnopol poolt juhitud Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health ja GlaxoSmithKline Eesti. Partnerid on Sotsiaalministeerium, Linda Kliinik ja AIDS Healthcare Foundation. Konkurssi rahastab ViiV Healthcare Positive Partnerships programmist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.