1 september 2016 13:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Hulk jämesoolevähi sõeluuringu proove aegus

Laboris.  Foto: Scanpix/Caro

Suur osa jämesoolevähi sõeluuringute käigus antud proovidest aegus, sest postiteenus, mille haigekassa proovide saatmiseks valis, oli selleks liiga aeglane. Patsientide pahameele osaks saanud perearstid nõuavad haigekassalt selgitust.

Eesti Perearstide Seltsi esinaise Diana Ingeraineni teatel aegus 42 protsenti jämesoolevähi sõeluuringute käigus võetud esimestest proovidest, kirjutab Postimehe terviseportaal.Patsientidel, kelle proovid aegusid, tuleb anda uued proovid ja kauem vastust oodata. See seab Ingeraineni sõnul ohtu kogu skriinig uuringu, tekitades patsientides  pahameelt ja usaldamatust perearstide suhtes.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee