Tervise Arengu Instituut alustab noorte terviseprojektide konkurssi

Kuvõtmmis eelmise aasta noorema vanusegrupi võidutöö videost.
Kuvõtmmis eelmise aasta noorema vanusegrupi võidutöö videost.

Tervise Arengu Instituut alustab taas projektikonkurssi, kuhu ootab 12-19aastaste noorte ideid tervist edendavateks tegevusteks.

Konkursile „Tervist edendava idee projekt“ ehk T.E.I.P on oodatud kõik huvitavad ja uudsed ideed, kuidas muuta koolikaaslaste, vanemate või kogukonna käitumist ja hoiakuid tervislikumaks. Idee peavad noored hiljem kas ise või koos oma koostööpartneritega ellu viima. Projekt peab puudutama mõnda tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist: vaimse tervise edendamine, stressi vähendamine, sport ja liikumine, toitumine, alkoholi, tubaka või narkootikumide tarvitamise ennetamine või sellest loobumine jms.

Laekunud projektidest valib þürii välja kuus parimat, millest igaüks saab elluviimiseks kuni 640 eurot. Lisaks saavad parimate projektide meeskonnad auhinna. Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: nooremad kui 8. klass (k.a.) ja vanemad kui 9. klass (k.a). Hindamisel jälgib þürii pakutava idee uudsust ja omapära, mõju tervisekäitumise kujundamisele, läbimõeldud tegevuskava olemasolu ja sisukust, projekti jätkusuutlikkust ning haaratava sihtgrupi suurust.

Eelmisel aastal tõi konkurss Tervise Arengu Instituuti 64 projekti. Projekte iseloomustas mitmekülgsus ning see, et paljudes projektides olid samaaegselt hõlmatud mitmed tervisevaldkonnad. Esile võib tuua, et mitmetes projektides kaasasid noored oma tegevustesse nii oma nooremaid koolikaaslasi kui terveid kogukondi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.