10 september 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Maris Jesse: Tervishoiu rahastamismudeli muutmine vajab kiiresti poliitilist otsust

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.  Foto: Raul Mee/ÄP

Augusti teisel nädalal sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerina tööle asunud Maris Jesse leiab, et poliitilist otsust, kuidas muuta Eesti tervishoiu rahastamismudelit, ei ole enam võimalik edasi lükata, sest ilma lisarahata arenguhüpet ei tule.

"Tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse probleem on selles, et meie ravikindlustussüsteem toetub töötajate palkadelt makstavale sotsiaalmaksu ravikindlustuse osale. Kuna töötajate suhtarv ülalpeetavate kohta on praegu tunduvalt väiksem kui 1990ndate alguses, mil mudel välja töötati, siis pole see enam jätkusuutlik," viitas varem Tervise Arengu Instituuti ja haigekassat juhtinud ning Praxises analüütikuna töötanud Maris Jesse. Ta meenutas, et esimese analüüsi tegi Praxis teema kohta 2004-2005 aastatel, edasi on järgnenud ridamisi teisigi analüüse ja ettepanekuid võimalike lahendusvariantide kohta, kuid poliitilisi otsuseid olukorra lahendamiseks ei ole vastu võetud.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee