Pressiteade

PERH osaleb hoiatusstreigis

PERH
PERH

Eelmisel nädalal andsid Eesti Arstide Liit, Eesti Õdede Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit teada, et 20. septembril kell 9.00 – 10.00 toimub tervishoiutöötajate hoiatusstreik. Streik hõlmab teiste raviasutuste seas ka Põhja-Eesti Regionaalhaiglat.

Regionaalhaigla juhatuse liige- haigla ülemarst Andrus Remmelgas ja kliinikute juhatajad on kohtunud  ametiühingute esindajatega ja leppinud kokku patsientide huvide tagamiseks vajalikes meetmetes. Haigla palub vabandust tööseisakuga kaasnevate pikemate ooteaegade ja võimalike tekkivate ebamugavuste pärast. Loodame kõik patsiendid siiski päeva jooksul teenindada. 

Ambulatoorsed patsiendid võetakse vastu võimalusel sama päeva jooksul  või lepitakse kokku uus, patsiendile sobiv aeg. Patsiendiga ühenduse võtmise korraldavad ambulatoorse töö kabinetid. 

Kui patsiendiga ei ole teisipäeva hommikuks ühendust võetud, siis soovitame patsiendil tulla arsti vastuvõtule. Seejuures palume arvestada streigist tulenevalt lisanduva ajakuluga. Statsionaarsetes osakondades ja päevastatsionaarides otsustatakse töökorralduse muudatused osakonnasiseselt protseduuride ning operatsioonide algusaegu muutes, patsiente informeeritakse kohapeal. Radioloogias jätkuvad kõik erakorralised uuringud, patsientidele plaaniliste uuringutega on reeglina kokku lepitud uued uuringuajad. Labori vereandmise kabinetis vereproovide võtmine katkeb tunniks ajaks ühe erandiga – teenindatakse keemiaravi saavaid patsiente. 

Erakorralise arstiabi osutamine ja  intensiivravi järjepidevus on tagatud. 

Hoiatusstreigi korraldajad on Eesti Arstide Liit (kontaktisik Regionaalhaiglas on dr Jaan Tepp), Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (kontaktisik Regionaalhaiglas Elena Mahhova) ja Eesti Õdede Liit (kontaktisik Regionaalhaiglas Piret Mülner).

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.