Nooremarstid asuvad residentuuri kitsaskohti otsima

Residentuuri lisa-aasta lükkumine tuli resident Ri
Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlak on üks projekti...

Eesti Nooremarstide Ühendus (ENÜ) on alustanud koostöös poliituuringute keskus Praxisega rahvusvahelist projekti, mille eesmärgiks on residentuuriõppe erinevate tahkude kaardistamine Balti riikides ja arutelu algatamine erinevate osapooltega residentuuriõppe kvaliteedi tõstmiseks.

Tuleviku arstiabi sõltub otseselt arstide kliinilisest pädevusest ja see omakorda omandatakse peamiselt residentuuriõppes. 2014. aastal viis ENÜ arst-residentide seas läbi küsitluse, kus tulid ilmsiks mitmed vajakajäämised tänases eriarstiõppes. Kontaktid teiste Balti riikide noorte kolleegidega on näidanud, et sarnaste probleemidega tuleb tegemist teha ka mujal. Seepärast ühendame jõud Läti ja Leedu arst-residentidega, et jagada omavahel juba toimivaid lahendusi ning leida üheskoos lahendused probleemidele, millel neid veel ei ole.

Lisaks Läti ja Leedu nooremarstidele on projekti kaasatud Soome ja Norra nooremarstide ühendused, et võtta parim ka nende riikide kogemusest. Projekti metoodilise poole eest hoolitsevad lisaks poliitiuuringute keskus Praxise analüütikutele ka Rootsi Karolinska instituudi meditsiinihariduse eksperdid.

Projekti raames kaardistatakse Eesti residentuuriõppe hetkeseis (sh õppekvaliteet, haiglate koolitusvõime, teoreetiline koolitus, tagasiside koostamine ning individuaalse arengu hindamine), leitakse kitsaskohad ja algatatakse kõigi osapooltega arutelu, mille lõppsihiks on vajalike muudatuste sisseviimine. Tegu on esimese katsega vaadelda Eesti ja naaberriikide eriarstiõppe tervikpilti, kaasates sellises mahus kaasaegset rahvusvahelist kompetentsi.

Projekti kestvus on ligikaudu 3 aastat (2016 - 2019). Projekti maksumuseks on ligi 100 000 eurot, millest pool kaetakse Nordplus Horizontal 2016 fondist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.