Vask: Uuringud liiguvad KTst MRTsse

Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask.
Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask.

Lõuna-Eesti Haigla sai MRT-seadme, mille koormuseks prognoositakse umbes 1200 uuringut aastas.

Lõuna-Eesti Haiglal oli juba eelmisel aastal plaan osta kokku umbes miljon eurot maksev MRT-seade (magnetresonantstomograaf). "Seni oleme kasutanud mobiilset seadet  ja ostnud teenust väljast sisse. Nüüd hakkame ise osutama," rõõmustas haigla juht Arvi Vask. 

"MRT uuringute mahud tõusevad Eestis aastas ca 25%, oleme planeerinud esimese aasta uuringumahuks ca 1200 uuringut. Kindlasti pakume teenust ka teistele haiglatele ja erakliinikutele. Kindlasti liiguvad osad KT-uuringud (kompuutertomograafia) magnetisse, kuna magnet ei kahjusta patsienti ja ei anna kiirguskoormust. Seega lisaks diagnostilisele kvaliteedile suureneb ka patsienditurvalisus."

Vase sõnul ei andnud esimene riigihange soovitud tulemusi ja seetõttu korraldati sel aastal uus hange ning 21. aprillil sõlmiti ka leping. Praeguseks on seade töökorras ja käib parameetrite seadistamine, koolitus ning patsiente hakatakse uurima oktoobri alguses.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.