• 24.09.16, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Troopilise viiruse vastu aitab levinud tinktuur

Kevadel Hugo Treffneri gümnaasiumi lõpetanud Maris Sala uuris võimalust, kuidas pidurdada troopilise chikungunya viiruse paljunemist apteegis käsimüügis oleva toidulisandiga. Tegu oli sedavõrd hea uuringuga, et praegu võistleb teadustöö teiste Euroopa parimate noorte teadlaste uuringutega.
Sääsed levitavad mitmeid troopilisi viiruseid.
  • Sääsed levitavad mitmeid troopilisi viiruseid.
  • Foto: wikimedia.org
Maris Sala uuris chikungunya viirust ehk lühidalt CHIKV-d. See viirus levib Lõuna- ja Ladina-Ameerikas ning viimastel aastatel on see hakanud epideemiliselt levima. Ainuüksi 2016. aastal on Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikides diagnoositud CHIKV nakkus 16 653 inimesel, haigus levib jõudsalt ka Põhja-Ameerikasse ning ilmselt on tänavu nakatujaid üle 20 000.Edasi loe ERR Novaatorist

Seotud lood

Uudised
  • 12.04.16, 12:30
Angolas on kollapalaviku puhang
Epideemiline levik algas detsembris 2015 Luanda provintsis ning märtsi lõpuks registreeriti haigusjuhte juba 18 provintsis, teavitab terviseamet.
Uudised
  • 08.02.16, 11:00
Zika suhtes tuleb tähelepanelik olla ka Eestis
Kuigi peamised Zika-viiruse kolded on Eestist kaugel - Kesk- ja Lõuna-Ameerikas -, on teada, et ka näiteks eestlaste seas populaarses Tais kannavad sääsed seda sama viirust.
Uudised
  • 08.12.14, 09:36
Kariibi mere saartel levitavad sääsed Chikungunya viirust
Kariibi mere saartel levib juba mõnda aega Chikungunya viirus, mida levitavad Aedes perekonna sääsed, vahendas Postimees.
Uudised
  • 18.10.14, 10:00
Lutsar: 21. sajand tõi kaasa oma infektsioonid
TÜ mikrobioloogia instituudi juhataja professor Irja Lutsari kinnitusel on infektsioonhaiguste arv vähenenud nii maailmas kui ka Eestis.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele