Mirjam Esperk • 17 oktoober 2016 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Valmis diabeediäpi prototüüp

Näide diabeediäpi prototüübi ekraanikuvast.  Foto: Tartu TAK

Tartus asuv Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus (Tarkvara TAK) on välja töötanud kliinilise otsusetoe süsteemi prototüübi, mis aitaks perearstidel paremini jälgida II tüüpi diabeeti põdevaid patsiente.

Projektijuht Sulev Reisbergi sõnul tuvastab otsusetoe prototüüp digiloos olevate dokumentide ning haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsi poolt kirjeldatud II tüüpi diabeetiku jälgimise kvaliteediindikaatorite põhjal, milliseid analüüse ja mis ajal patsiendile on tehtud. Vastavalt saadud tulemustele kuvatakse perearstile terviklik ülevaade patsiendi ravist ning soovitused edasiste tegevuste kohta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee