20 oktoober 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Soolebakterid, antibiootikumid ja I tüüpi diabeet

Foto: Julia-Maria Linna/ÄP

Murranguline uuring võtab vaatluse alla antibiootikumide kasutamise lastel ja hilisema I tüüpi diabeedi väljakujunemise. Kas antibiootikumid võivad muuta soolestiku bioomi ja mõjutada hilisemat tervist?

Antibiootikumide laialdane kasutamine võib mõjutada laste mikrobioome ja immuunsüsteemi kujunemist. Ameerikas on diabeet diagnoositud rohkem kui 30 miljonil inimesel. Ligikaudu 5 protsendil juhtudest on tegemist I tüüpi diabeediga.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee