Beebirakendus läheb maksma 17 000 eurot

Beebi uinakul.
Beebi uinakul.

Haigekassa küsib sotsiaalministeeriumilt vastsündinu automaatseks tema ema perearsti nimistusse kandmiseks vajaliku rakenduse tarvis lisaks 17 000 eurot.

Sotsiaalministeerium on algatanud Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise, mille eesmärgiks on tagada kõikidele lastele võrdne tervise kaitse ning vanematele tugi laste hooldamisel ja kasvatamisel. Kehtiva regulatsiooni kohaselt peab lapsevanem kirjutama avalduse lapsele perearsti saamiseks. Sellest tulenevalt esineb olukordi, kus lapsed, kelle vanemad ei ole teinud avaldust lapse lisamiseks perearsti nimistusse, on jäänud perearsti poolt jälgimata. Samuti on perearstid välja toonud, et on lapsi, kelle sünni ja olemasolu kohta puudub neil info.

Seadusemuudatuse rakendamiseks peab haigekassa täiendama oma andmekogude X-tee teenuseid, et nende vahendusel tekiks vastsündinul seos perearsti nimistuga koheselt pärast lapse sündi. Erinevalt praegusest tähendab see tehniliselt vastsündinute:
- andmete importimist kindlustusregistrisse enne nime ning elukoha registreerimist Rahvastikuregistris;
- lapse sidumist ema perearsti nimistuga koheselt pärast lapse sündi ja andmete saabumist;
- info kajastamist perearstidele pakutavates teenustes.

Nimetatud arendustöödekson haigekassal vaja täiendavat raha. Hinnanguliselt on Eesti Haigekassa tehniliste arendustööde kulud seoses seadusemuudatusega ligikaudu 17 000 eurot. Seoses haigekassa pingelise eelarvelise olukorraga on osutunud nende katmine organisatsioonisiseste ressursside arvelt praegusel hetkel keeruliseks ja sellel põhjusel pöördume sotsiaalministeeriumi poole palvega katta vajalike arendustööde finantseerimine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.