Lepitaja kutsub ümarlauale

Sotsiaalministeeriumis kohtusid meditsiinitöötajad riikliku lepitajaga.
Sotsiaalministeeriumis kohtusid meditsiinitöötajad riikliku lepitajaga.

Riiklik lepitaja kutsub töötüli osapooled ja riigi esindajad 10. novembril Lääne-Tallinna Keskhaiglasse ümarlauale.

Riikliku lepitaja menetluses on kollektiivne töötüli Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Õdede Liidu ja Eesti Haiglate Liidu, Eesti Kiirabi Liidu, Eesti Perearstide Seltsi vahel seoses üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimisega. Riiklik lepitaja on esitanud osapooltele kollektiivlepingu projekti aastateks 2017-2018. Tervishoiutöötajate esindajad on vastanud, et nad ei võta ühtegi riikliku lepitaja poolt tehtud ettepanekut vastu, kuni ei ole selge Haigekassa pikaajaline jätkusuutlik rahastamine.

Eeltoodust lähtuvalt kutsub riiklik lepitaja kokku tervishoiuteemalise ümarlaua kohtumise 10. novembril 2016 kell 12.30 Lääne-Tallinna Keskhaigla suurde saali. Osalema on oodatud lisaks töötüli osapooltele Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni esindajad ning WHO Eesti esinduse juht.  

Järgmise aasta Haigekassa eelarves on väidetavalt 200 000 haigusjuhtu lepingutega katmata. Ümarlaual otsime vastust, mida see tähendab haiglatele ja seal töötavale personalile. Lepitaja, konsulteerides erinevate osapooltega, pakub esialgseks aruteluks välja kolm kõige enam küsimusi tekitavat teemat. 

  1. Statsionaarses ravis on pidevate ravijuhtude arvu vähenemisest tingitud surve ületööle, eriti nendel erialadel, kus erakorralise ravi osakaal on suur. Kuidas peaks siin haigla toimima, kui leping on täidetud, samas uus erakorraline patsient on EMO-s ootel.
  2. Ambulatoorses ravis on lepinguline kohustus (Haigekassaga) järgida ravijuhu hinda. Kuidas peaks arst koostama raviplaani, kui ühel kaalukausil on ravikvaliteedist (efektiivsusest) tingitud vajadused ja teisel lepinguline ravijuhu hind, mida ei tohi ületada.
  3. Kuidas täita üleriigilist kollektiivlepingut tingimustes, kus üleplaanilise töö osakaal aina suureneb ja selle tasustamise koefitsiente aina vähendatakse.

Vaadatakse ühe haigla näidete põhjal patsientidega toimuvat ja vaadatakse tulevikku: kuidas edasi, mida tuleb muuta ja mis saab, kui midagi ei muutu?

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.