Tilluke teraapiafond tekitab paksu pahandust

Eesti perearstid ei suuda patsientide füsioterapeudi, psühholoogi ja logopeedi juurde saatmiseks mõeldud teraapiafondi raha ära kulutada.

Eesti Päevaleht kirjtuab, et mullu kasutati haigekassa andmetel teraapiafondist ära ainult veerand ning kuigi tänavu on olukord muutunud, on endiselt on maakondi, kus teraapiafondi rahast on ära kasutatud kõigest kümnendik.

Haigekassa loodud teraapiafond käivitus eelmise aasta algusest ja selle abiga suunab perearst patsiente psühhoteraapiasse, logopeedi juurde ja füsioteraapiasse nii, et patsient peab maksma ainult väikese visiiditasu.

Teraapiafond moodustab kolm protsenti perearsti pearahast, haigekassa andmetel on eeldatav perearsti pearaha summa nimistu kohta tänavu keskmiselt 76 350 eurot ehk ühe arsti teraapiafondis on keskmiselt umbes 2300 eurot.

Teraapiafondi esimesel tegevusaastal kasutas seda 282 perearstikeskust või üksinda tegutsevat perearsti 470-st, tänavu üheksa kuuga on 373 perearstikeskust ehk ligi 80 protsenti kõigist perearstidest kulutusi teinud pea kahekordselt.

Sellegipoolest näitavad arvud, et praeguse seisuga on fondi kasutatud parimal juhul poole võimsusega. Näiteks Pärnumaal ja Lääne-Virumaal on kasutatud 55-65 protsenti võimalikust rahast, igal pool mujal Eestis alla poole ning alla viiendiku võimalikust rahast on kasutatud Võrumaal, Saaremaal, Järvamaal ja Hiiumaal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.