Haigekassa: kardioloogia eelarve ja mahud ei vähene

Haigekassast kinnitati kardioloogide seltsi murekirjale vastates, et tervishoiuteenuste hinnakirja kaasajastamine ei vähenda teenuste kättesaadavust.

Haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht Liis Hinsberg ütles, et haigekassa jaoks on oluline tagada südamehaiguste diagnostika, ravi ja ennetus ka järgnevatel aastatel.

"Järgmisel aastal püsib kardioloogia eriala eelarve vähemalt tänasel tasemel, eelarvet ei vähendata. Samuti säilivad järgmisel aastal kardioloogia eriala üldmahud," kinnitas Hinsberg.

"Järgmise aasta lepingute läbirääkimised seisavad veel ees, kuid tänaseks ei ole meile ükski lepingupartner ehk haigla teada andnud plaanidest piirata järgmisel aastal teenuse kättesaadavust, sh infarktiravi osutamist," lisas ta.

Ta kinnitas, et vältimatu abi, ka infarkti korral, peab alati olema inimestele tagatud. "Sellega arvestavad nii haigekassa kui haiglad lepingute planeerimisel," ütles Hinsberg kardioloogide seltsi murekirja kommenteerides.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.