Pärnu haiglale anti üle kampaaniaga soetatud taastusraviseade

Pärnu haigla.
Pärnu haigla.

Pärnu haiglale anti üle Sinilille heategevuskampaaniaga soetatud taastusraviseade Kaatsu, mis on 1966. aastal Jaapanis väljatöötatud aparaat lihastugevuse treenimiseks.

Kaatsu treeningul kasutatavad mansetid või rihmad aeglustavad käte ja jalgade verevarustust ja see teeb tavalised kerged harjutused suhteliselt raskeks, vahendas err.ee saadet "Aktuaalne kaamera".

Aparaati demonstreeris Pärnus füsioterapeut Kairit Linnas, kelle patsient oli Margus Hoop, kes Kesk-Aafrika Vabariigis missioonil sai bakteri, mis viis tema kehast kogu jõu.

Hoop ütles, et kui ta kahe aasta eest haiglavoodis lamas, oleks see aparaat lihastele toonuse andmiseks väga ära kulunud, aga siis seda veel polnud.

"Seade töötab väga lihtsal printsiibil - lihases tekitatakse läbi mansetipaigalduse verevoolu vähenemine, sealt läheb edasi side ajju, hakatakse tootma rohkem kasvuhormooni, kasvuhormoon jõuab lihasesse, mis on þgutiga piiritletud. Seeläbi lihasmass ja lihasjõudlus kasvavad," kirjeldas Pärnu haigla taastusraviosakonna juhataja Kaja Elstein.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.