Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pärnu haiglale anti üle kampaaniaga soetatud taastusraviseade
Pärnu haiglale anti üle Sinilille heategevuskampaaniaga soetatud taastusraviseade Kaatsu, mis on 1966. aastal Jaapanis väljatöötatud aparaat lihastugevuse treenimiseks.
Kaatsu treeningul kasutatavad mansetid või rihmad aeglustavad käte ja jalgade verevarustust ja see teeb tavalised kerged harjutused suhteliselt raskeks, vahendas err.ee saadet "Aktuaalne kaamera".
Haapsalu taastusravihaigla juhataja Priit Eelmäe ütles, et sellest hoolimata, kas haigekassa tänavused eelarvekärped jõustuvad või ei, on taastusravi rahastamine ikkagi ebapiisav. „Kui mingi osa peaks veel ära kukkuma, oleks see lausa ülimalt kahjulik,” nentis Eelmäe.
Tunnustatud Taani füsioterapeudi Bente Stormi hinnangul on liikumiserivajadustega lastele mõeldud abivahendite puhul muutunud lisaks mugavusele ja funktsionaalsusele üha olulisemaks ka abivahendi disain. Just disain määrab paljuski selle, kui hästi laps abivahendi omaks võtab.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.