Laboratoorselt kinnitati esimesed gripiviirused

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 7 A-gripiviirust, neist alatüpeeriti viis ja selgus, et kõik olid A gripiviiruse alatüübid A(H3).

Möödunud nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3406 inimest, neist 50% olid lapsed. Haigestunute koguhulk kasvas eelneva nädalaga võrreldes viis protsenti.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 259,4. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes olulisi erinevusi ei ole.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu andmetel hinnatakse grippi haigestumuse intensiivsust praegu madalaks, registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.

Terviseamet tuletab meelde, et viimane aeg on end gripi vastu vaktsineerida. Seda nii algavat hooaega kui ka võimalikku vaktsiininappust silmas pidades. Vaktsiini iseenesest on sel aastal toodud Eesti turule rohkem kui kunagi varem, aga inimeste valmisolek vaktsineerimiseks on kasvanud lisakogustest kiiremini. Ravimiamet koos ravimfirmadega otsivad võimalusi lisa vaktsiinikoguste saamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.