Arstitudengid kannatavad depressiooni ja suitsiidsete mõtete käes

Enam kui veerand veerand meditsiinitudengitest tõi välja, et kannatab depressiooni või sellele viitavate sümptomite käes ning üks üliõpilane kümnest mõtles enesetapu peale.

Analüüs koondas ligi 200 uurimistööd, hõlmates enam kui 129 000 tudengit 47 riigist, vahendas Postimees Tervis uudisteagentuuri CNN.

Depressioon on selle eriala n-ö avalik saladus, ütles uuringu kaasautor, arst-resident dr Douglas Mata.

Uuringu teine autor, depressiooni ja neuroteaduste professor dr Srijan Sen tõdes, et need kalkulatsioonid pole vaid numbrid. Ta tõi näite oma tudengipõlvest, kui kaks temast veidi vanemat üliõpilast põdesid depressiooni ning püüdsid ka oma elu lõpetada. Ühe katse õnnestus. Seejärel jõudis arstile kohale, kui suure probleemiga on tegelikult tegemist ning see oli ka üks põhjus, miks ta otsustas selle uurimistööga tegelema hakata.

Teadlaste sõnul on tegemist üleilmse probleemiga. Nad tõid välja, et arstitudengitel oli kaks kuni viis korda suurem tõenäosus depressiooniks kui USA üldpopulatsioonil. Arsti juurde pöördus nende sümptomitega tudengitest vaid 15,7 protsenti.

Uuring avaldati ajakirjas Journal of the American Medical Association.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.