Terase: Tööandjal on keelatud koolituse eest tasuda

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase

Apteekide ühendus pöördus sotsiaalministeeriumisse küsimusega, kuidas on riik kavatsenud lahendada proviisorite nappuse.

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase pöördus sotsiaalministeeriumi pooleküsimusega, kas riigi jaoks on prioriteet säilitada proviisorite tööjõumaht vähemalt tänasel tasemel (arvestades, et juba täna on puudu ca. 100-150 erialatöötajat)?

Kui jah, siis kas ministeeriumil on tegevuskava või visioon, kuidas ministeeriumi tellitud prof. Kiiveti 2015. aasta analüüsi kohaselt jõuda tulemuseni, kus proviisorite koolitusmahtusid saab veerandi võrra suurendada, et tagada vähemalt proviisorite tänase tööjõumahu jätkusuutlikkus?

Kui ministeeriumil on tegevuskava või visoon, kuidas jõuda vähemalt tänase proviisorite tööjõumahu jätkusuutliku taseme säilitamiseks vastava koolitusmahuni, siis palub Terase neid mõtteid ka apteekritega jagada, et neid oma tegemistes arvestada.

"Juhime siinjuures tähelepanu, et tööandjatel on seadusega keelatud tasuda eestikeelse proviisorõppe eest, mistõttu on meie võimalused olukorda muuta piiratud. Samuti on riik viimasel ajal afišeerinud, et koolitusmahtude jaotuse üle otsustab nüüd Tartu Ülikool, mistõttu peame vajalikus märkida, et Tartu Ülikooli valikud koolitusmahtude lõikes sõltuvad otseselt ja ennekõike riikliku rahastuse mahust ja seetõttu ei ole võimalik proviisorite koolitusmahu probleemistikku lahendada, kui riik end antud küsimuses taandab," osundas Tanel Terase.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.